


Tisztelt Szülők!
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumba felvételt nyert tanuló szülője vagy más törvényes képviselője és a tanuló útján a beiratkozás
2026. június 26. péntek 8.00-15.00-ig személyesen történik.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45/A. §-a leírja, hogy a középfokú iskolába történő beiratkozáskor be kell mutatni a személyazonosító igazolványt, valamint az általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványt. A rendeletben meghatározott feladat csak személyes megjelenéssel teljesíthető, ezért a középfokú iskolába történő beiratkozáskor az iskolában a SZEMÉLYES MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!
A beiratkozáskor történő személyes megjelenéskor az eredeti, aláírt példányokat a szülő vagy más törvényes képviselő hozza magával.
A beiratkozáskor alkalma lesz jelentkezni az augusztus 25-26-27-i Gólyatáborunkra, ezzel kapcsolatos információinkat rövidesen olvashatják honlapunkon.
Az e-Ügyintézés felületén 2026. június 17. és 2026. június 26. közötti időszakban van lehetősége a szülőknek/törvényes képviselőknek, hogy gyermekeik adatait előzetesen, online módon beküldjék a középfokú iskolákba a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével. A szülők/törvényes képviselők csak azon intézményben találják meg gyermekük adatait, ahová a gyermek felvételt nyert.
Útmutató a Kréta felületen történő elektronikus beiratkozáshoz. (pdf)
A beiratkozás napján történő személyes megjelenéskor a rendszer által generált adatlap és nyilatkozatok eredeti, aláírt példányát a szülő/törvényes képviselő magával kell hoznia a középfokú intézménybe.
Szilasné Mészáros Judit
igazgató
A középiskolai felvételi eljárás hivatalos végeredménye.
Tisztelt Szülő!
A felvételről szóló értesítést vagy az elutasításról szóló határozatot – amennyiben a gondviselő az intézménybe történő jelentkezésnél megadta az e-mail címét – 2026. május 8-ig e-mailen az intézmény megküldi a szülőnek.
A határozat kézhezvételéről e-mailen keresztül visszaigazolást kérünk. Ennek módja az elolvasás visszaigazolásának jóváhagyása.
Négyosztályos gimnázium
0001 Általános tagozat
0002 Angol – Matematika tagozat
0004 Matematika tagozat
0005 Biológia tagozat
0006 Humán tagozat
0008 Kémia tagozat
A honlapon a további teendőkről, a beiratkozásról rövidesen tájékoztatjuk Önöket.
Szilasné Mészáros Judit
igazgató


Fájó szívvel búcsúzunk a gimnázium „hőskorának” pedagógusától.
Elhunyt Rózsa Józsefné dr. az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium magyar-történelem szakos pedagógusa, címzetes igazgatója.
Rózsa Józsefné 1973-tól pedagógusként alakítója volt az iskola szellemiségének, majd 1983 – 2002 között igazgatója a Vörösmarty Mihály Gimnáziumnak. 2003-ban nyugalmazott igazgatóként Érd Közoktatás Díj-ban részesült.
Közel 20 évig vezette intézményünket nagyon változó közoktatási környezetben. Vezetői céljai között a kialakult hagyományok megőrzése mellett olyan pedagógiai műhely kialakítása volt, amely a térség legjobb gimnáziumává emelte iskolánkat.
A VMG arculatának meghatározója volt szaktudásával, esztétikai igényességével, emberi és szakmai példamutatásával.
Igazgatása alatt szakmai konferenciákat szervezett, pedagógiai kísérletek kezdődtek, nívós szakmai és társadalmi külső kapcsolatokat épített. Magyar – történelem szakos pedagógusként a nemzeti értékek, a kultúra rangjának megerősítésére törekedett, hogy az a névadó költőnk korához, a reformkorhoz méltó legyen. Az ő igazgatósága alatt megtörtént a régi épület teljes felújítása, megépült az új épületszárny és a kollégium. A pedagógiai programban bővültek a tagozatok, és az országban elsők között elindult a nyolcosztályos gimnáziumi képzés. Óvó szárnyai alatt létrejött a VMG Baráti Kör Egyesület, támogató alapítványok kezdték meg együttműködésüket iskolánkkal. Szívügye volt a VMG-ben végzettek nevelőtestületbe hívása, pályájuk egyengetése, mindig nyitott volt a pedagógusok ötleteire, javaslataira.
„A Vörösmarty Mihály Gimnázium az életem meghatározó tényezője, szép, izgalmas, nemes életszakasz, feladatokkal, élményekkel, kudarcokkal és sikerekkel. Élet a maga szépségeivel és nehézségeivel. …Tisztelettel és örömmel szolgáltam ezt az iskolát.”
Szívünkben örökké megőrizzük érzelmes, tündöklő személyiségét és útmutatásait.
Tanítványai és kollégái tisztelettel és hálával emlékeznek rá.
Iskolavezetés
