Tájékoztató a 2026/2027. tanévre történő középfokú iskolai beiratkozás időpontjáról és annak feltételeiről (Frissítve 2026.06.05.)

Tisztelt Szülők!

Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumba felvételt nyert tanuló szülője vagy más törvényes képviselője és a tanuló útján a beiratkozás

2026. június 26. péntek 8.00-15.00-ig személyesen történik.

A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45/A. §-a leírja, hogy a középfokú iskolába történő beiratkozáskor be kell mutatni a személyazonosító igazolványt, valamint az általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványt. A rendeletben meghatározott feladat csak személyes megjelenéssel teljesíthető, ezért a középfokú iskolába történő beiratkozáskor az iskolában a SZEMÉLYES MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!

A beiratkozáskor történő személyes megjelenéskor az eredeti, aláírt példányokat a szülő vagy más törvényes képviselő hozza magával.

  • általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványát,
  • személyazonosító igazolványát
  • lakcímkártyáját,
  • születési anyakönyvi kivonat másolatát,
  • kitöltött adatkezelési nyilatkozatot (emailben elküldtük),
  • oltási könyvét (csak bemutatásra),
  • kitöltött egészségügyi felmérő lapot (emailben elküldtük),
  • külföldön született és/vagy külföldi állampolgár diák esetében kérjük az állampolgárságot igazoló okmány másolatát,
  • amennyiben BTMN-es, vagy SNI-s a tanuló, a szakértői bizottsági határozatát
  • diákigazolvány igénylő lapot. (Fényképet és aláírás mintát az Okmányirodában kell készíttetni, majd az ott kapott igénylőlapot a beiratkozáskor át kell adni az iskolatitkárnak,aki majd megigényli a diákigazolványt.)

A beiratkozáskor alkalma lesz jelentkezni az augusztus 25-26-27-i Gólyatáborunkra, ezzel kapcsolatos információinkat rövidesen olvashatják honlapunkon.

Az e-Ügyintézés felületén 2026. június 17. és 2026. június 26. közötti időszakban van lehetősége a szülőknek/törvényes képviselőknek, hogy gyermekeik adatait előzetesen, online módon beküldjék a középfokú iskolákba a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével. A szülők/törvényes képviselők csak azon intézményben találják meg gyermekük adatait, ahová a gyermek felvételt nyert.

Útmutató a Kréta felületen történő elektronikus beiratkozáshoz. (pdf)

  • Az Nkt. 72. § (1a) bekezdésében foglaltak szerint „a szülő kötelezettsége, hogy a nevelési-oktatási intézménnyel óvodai vagy tanulói jogviszonyban álló, cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált gyermeke fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgősségi intézkedésekről
  • a) a beiratkozással egyidejűleg, vagy
  • b) a diagnózis ismertté válását követően haladéktalanul tájékoztassa a nevelési-oktatási intézményt, továbbá köteles gondoskodni arról, hogy az életmentő gyógyszert a gyermek, tanuló mindig tartsa magánál.”

A beiratkozás napján történő személyes megjelenéskor a rendszer által generált adatlap és nyilatkozatok eredeti, aláírt példányát a szülő/törvényes képviselő magával kell hoznia a középfokú intézménybe.

Szilasné Mészáros Judit

igazgató

Egyeztetett felvételi jegyzék

A középiskolai felvételi eljárás hivatalos végeredménye.

Tisztelt Szülő!

A felvételről szóló értesítést vagy az elutasításról szóló határozatot – amennyiben a gondviselő az intézménybe történő jelentkezésnél megadta az e-mail címét – 2026. május 8-ig e-mailen az intézmény megküldi a szülőnek.

A határozat kézhezvételéről e-mailen keresztül visszaigazolást kérünk. Ennek módja az elolvasás visszaigazolásának jóváhagyása.


0007 Nyolcosztályos tagozat

Négyosztályos gimnázium
0001 Általános tagozat
0002 Angol – Matematika tagozat
0004 Matematika tagozat
0005 Biológia tagozat
0006 Humán tagozat
0008 Kémia tagozat

A honlapon a további teendőkről, a beiratkozásról rövidesen tájékoztatjuk Önöket.

Szilasné Mészáros Judit

igazgató

Búcsúzunk!

Fájó szívvel búcsúzunk a gimnázium „hőskorának” pedagógusától.

Elhunyt Rózsa Józsefné dr. az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium magyar-történelem szakos pedagógusa, címzetes igazgatója.

Rózsa Józsefné 1973-tól pedagógusként alakítója volt az iskola szellemiségének, majd 1983 – 2002 között igazgatója a Vörösmarty Mihály Gimnáziumnak. 2003-ban nyugalmazott igazgatóként Érd Közoktatás Díj-ban részesült.

Közel 20 évig vezette intézményünket nagyon változó közoktatási környezetben. Vezetői céljai között a kialakult hagyományok megőrzése mellett olyan pedagógiai műhely kialakítása volt, amely a térség legjobb gimnáziumává emelte iskolánkat.

A VMG arculatának meghatározója volt szaktudásával, esztétikai igényességével, emberi és szakmai példamutatásával.

Igazgatása alatt szakmai konferenciákat szervezett, pedagógiai kísérletek kezdődtek, nívós szakmai és társadalmi külső kapcsolatokat épített. Magyar – történelem szakos pedagógusként a nemzeti értékek, a kultúra rangjának megerősítésére törekedett, hogy az a névadó költőnk korához, a reformkorhoz méltó legyen. Az ő igazgatósága alatt megtörtént a régi épület teljes felújítása, megépült az új épületszárny és a kollégium. A pedagógiai programban bővültek a tagozatok, és az országban elsők között elindult a nyolcosztályos gimnáziumi képzés. Óvó szárnyai alatt létrejött a VMG Baráti Kör Egyesület, támogató alapítványok kezdték meg együttműködésüket iskolánkkal. Szívügye volt a VMG-ben végzettek nevelőtestületbe hívása, pályájuk egyengetése, mindig nyitott volt a pedagógusok ötleteire, javaslataira.

„A Vörösmarty Mihály Gimnázium az életem meghatározó tényezője, szép, izgalmas, nemes életszakasz, feladatokkal, élményekkel, kudarcokkal és sikerekkel. Élet a maga szépségeivel és nehézségeivel. …Tisztelettel és örömmel szolgáltam ezt az iskolát.”

Szívünkben örökké megőrizzük érzelmes, tündöklő személyiségét és útmutatásait.

Tanítványai és kollégái tisztelettel és hálával emlékeznek rá.

Iskolavezetés